id: 32924
Назва: Формування мотивації здобувачів освіти до фахового самовдосконалення в умовах дистанційного навчання
Автори: Капранов Я., Шевелер О., Кушнір Л.
Ключові слова: мотивація, чинники, дистанційне навчання, заклади вищої освіти, професійна мотивація, самовдосконалення
Дата публікації: 2023-04-21 14:28:19
Останні зміни: 2023-04-21 14:28:19
Рік видання: 2022
Аннотація: Статтю присвячено питанням формування мотивації у здобувачів освіти до фахового вдосконалення. Ефективність освітнього процесу безпосередньо пов’язана з мотивацією і стимулом оволодіння майбутньою професією. Актуальність цієї проблеми загострюється в умовах кризи сьогодення. Основним фактором, що впливає на мотивацію до навчання здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання, є оволодіння знаннями, уміннями та навичками, які в подальшому сформують фундамент їх фахової діяльності. Підвищенню мотивації освітньої діяльності сприяють: методика викладання, способи засвоєння навчального матеріалу, його зміст; використання на кожному з етапів заняття проблемних мотивацій та завдань; застосування інтерактивних та комунікативних технологій.
Мотивація здобувачів освіти при умовах дистанційного навчання та її підтримка протягом усього освітнього процесу – це проблема, на яку повинні звертати увагу викладачі (педагоги, наукові працівники) та адміністрація закладів освіти. В умовах сьогодення, незважаючи на те, що є безліч підходів та розроблених моделей, що стосуються підвищення та підтримки мотивації; залучення до освітніх процесів, видно, що недостатньо проведено роботи та ефективних, дієвих стратегій, які можна було б застосувати у дистанційному навчанні.
Авторами було здійснено декілька опитувань за допомогою Google form, які проводились на базі Вінницького національного аграрного університету, Ужгородського національного університету та Комунального закладу вищої освіти «Рівненська медична академія».
В анкетуванні взяли участь 90 здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти. В першому опитування здобувачам освіти необхідно було оцінити по 5-бальній шкалі різні категорії мотиваційних чинників. Другою частино опитування була мета визначити, яку можливість дає фахове самовдосконалення в умовах дистанційного навчання здобувачів освіти бакалаврату.
Авторами встановлено, що навчання діє ефективніше, коли воно мотивоване, а діяльність здобувачів освіти збігається за спрямованістю та внутрішніми мотивами. В результаті стає успішною фахова підготовка випускника закладу освіти. Мотивація здобувачів освіти до фахового самовдосконалення в процесі дистанційного навчання повинна бути орієнтована на активну діяльність слухачів, широку практичну підготовку, залучення інформаційно-комунікаційних технологій, стимулювання стипендіями та сприяння появі позитивних емоцій – тоді підтримується мотивація, а обсяг і міцність отриманих знань досягає максимального рівня.
URI: http://repository.vsau.vin.ua/repository/getfile.php/32924.pdf
Тип виданя: Статті
Видавництво: Актуальні питання гуманітарних наук: Мiжвузiвський збiрник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогiчного унiверситету iменi Iвана Франка. 2022. № 58 (1). С. 323-328. DOI https://doi.org/10.24919/2308-4863/58-1-50
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 32924.pdf Розмір : 3606682 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний

Збільшити

Система "Сократ"  |   Офіційний сайт Copyright © 2013, математика Є.А.Паламарчук, дизайн Р.О.Яцковська