The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 13566
Title: «Ремонт машин» Методичні вказівки по виконанню курсового проекту для студентів денної та заочної форми навчання Галузь знань 20 «Аграрні науки та продовольство» Спеціальності 208 “Агроінженерія” Освітнього ступеня «магістр» та освітньо-ква
Authors: Паладійчук Ю.Б., Труханська О.О., Зінєв М.В.
Keywords: ТО, Ремонт машин, технічне обслуговування, відновлення, планово-запобіжна система
Date of publication: 2017-06-27 09:13:14
Last changes: 2017-06-27 09:13:14
Year of publication: 2017
Summary: Сучасні високопродуктивні технології вимагають інтенсивного використання техніки, для підтримання безперервного виробництва необхідно забезпечити своєчасне проведення технічного обслуговування та ремонту.
Інтенсивний розвиток сільськогосподарського машинобудування, призводить до розширення марок та номенклатури машин та обладнання, що в свою чергу вимагає від ремонтних підприємств підвищення технічного рівня персоналу та використання сучасного діагностичного та ремонтного обладнання.
Останнім часом все більше зростає необхідність проведення ремонтів сучасних зразків сільськогосподарської техніки, ремонт якої нерідко займає більше часу ніж ремонт вітчизняних зразків, що в свою чергу призводить до перевантаження спеціалізованих ремонтних підприємств та до збільшення вартості ремонтних робіт. Це в свою чергу створило можливість до реалізації частини ремонтних робіт у ремонтних майстернях фермерських та колективних господарств агрегатним методом. Спроби реалізувати весь спектр ремонтних робіт в обмеженому по можливостях ремонтних майстернях забезпечило вдосконалення централізованого відновлення спрацьованих деталей.
Завдяки цьому щорічно в Україні відновлюють деталей на десятки мільйонів гривень. В результаті чого активізується створення регіональних центрів з продажу та доставки матеріально-технічних засобів на підприємства.
Також практикується технологія коли частина ремонтних робіт виконується у ремонтній майстерні підприємства, а частина на спеціалізованих підприємствах, звідки відремонтовану деталь, агрегат чи вузол доставляють на підприємство вже у зібраному та відрегульованому та обкатаному стані.
Підвищення технічного рівня ремонтного виробництва, дозволило підвищити якість ремонту сільськогосподарської техніки та довести її післяремонтний ресурс до рівня 80% від рівня нової техніки.
Для виконання завдань, які стоять перед ремонтним виробництвом, в майстернях господарств потрібно удосконалювати організацію і технологію ремонту машин: правильно спланувати завантаження майстерні; упорядкувати технічну документацію; забезпечити майстерні необхідним технологічним обладнанням, інструментом, матеріалами; впроваджувати передовий досвід ремонту машин, використовувати раціоналізаторські та конструкторські ремонтні рішення.
Метою дисципліни “Ремонт машин” є вивчення наукових основ інженерного забезпечення ефективного використання техніки та її роботоздатності, а також технологічних вимог з метою одержання запланованих кінцевих результатів виробництва сільськогосподарської продукції у конкретних природно-виробничих умовах господарства.
Написання курсового проекту є завершальним етапом вивчення дисципліни та є складовою частиною підготовки висококваліфікованого спеціаліста в галузі механізації сільського господарства. Для виконання курсового проекту необхідно використати широкий спектр знань з загальнотехнічних та спеціальних дисциплін, що входять до складу учбового плану з підготовки студентів спеціальностей 7.10010203 - “ Механізація сільського господарства ”, 8.10010203 “Механізація сільського господарства” стаціонарного, заочного та дистанційного навчання, в Вінницькому національному аграрному університеті.
З метою прискорення розуміння студентами поставленої задачі та надання їх всебічної допомоги у виконання курсового проекту, ми автори даного посібника намагались сконцентрувати в ньому весь спектр необхідних для його виконання даних з різних інформаційних ресурсів, а також найнеобхідніший довідниковий матеріал.
Методичні вказівки містить зразок виконання роботи з розрахунками та прикладами виконання графічного матеріалу. Вищеназвані розрахунки є спільними для виконання основної частини проекту, однак четвертий розділ проекту може різнитись в залежності від отриманого технічного завдання від викладача.
Дані методичні вказівки направлені на скорочення затрат часу на виконання курсового проекту, та на виконання єдиних вимог до написання курсових проектів, передбачених відповідним стандартом ГОСТ 2.105 – 95 [1].

URI: http://repository.vsau.vin.ua/repository/getfile.php/13566.pdf
Publication type: Методичні вказівки
In the collections : Методичні матеріали/ Вінницький національний аграрний університет/
Published by: Адміністратор
File : 13566.pdf Size : 5637140 byte Format : Adobe PDF Access : Only for VNAU users

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska