The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 30562
Title: Дослідження параметрів лінійного асинхронного електроприводу віброцентробіжного сепаратора зерна
Authors: Возняк О.М., Штуць А.А., Колісник М.А.
Keywords: система управління, лінійний асинхронний електродвигун, віброцентробіжний сепаратор, технологічні процеси, розробка, дослідження, удосконалення, зерно
Date of publication: 2022-01-27 21:28:59
Last changes: 2022-01-27 21:28:59
Year of publication: 2021
Summary: Розвиток сільського господарства залежить від умов забезпечення якості та збереження вирощеної і виробленої продукції. Для вирішення цих завдань, зокрема, зернопереробні підприємства повинні мати добре оснащення, технічну базу, здатну забезпечити якісне сепарування зерна, що надходить без втрат протягом короткого терміну. Сепарація зернових має ключове місце не тільки в процесі переробки, а є одним з основних шляхів, що сприяють підвищенню врожайності зернових культур, так як процес сепарування сприяє відбору найбільш високоякісного (фізіологічно дозрілого) посівного матеріалу.
Робота з зерном базується на основних принципах, які включають в себе прогресивну технологію, потокові методи обробки та автоматизацію процесу виробництва. Переважна більшість використовуваних на сьогоднішній день в сільському господарстві машин для сепарації мають досить низьку продуктивність, тому що переважно для очищення зернових сумішей використовують гравітаційні сили. Щорічно вимоги виробництва зростають і вимагають нових, найбільш енергетично і технологічно ефективних способів сепарування, а також створення або модернізації існуючих сепаруючих машин з більш високими показниками продуктивності, якості та ефективності розділення зернових сумішей.
Основною проблемою при розгляді питань вдосконалення з тимчасових зернових вібровідцентрових сепараторів є відсутність основи конструктивної схеми вібраційного приводу, яка дасть можливість здійснення заданого закону коливань з необхідною точністю і можливістю плавно регулювати амплітуду і частоту коливань робочого органа у вертикальній площині. Цікаві і широкі перспективи розвитку електроприводу пов`язані із застосуванням так званих лінійних двигунів. Лінійні двигуни можуть бути асинхронними, синхронними і постійного струму, повторюючи за принципом своєї дії відповідні двигуни обертального руху. Вібросепаратор і його електропривод дозволить значно поліпшити якість технологічного процесу, підвищити ефективність розподілу зернових сумішей і термін експлуатації машин [11]. Для повного розуміння стану питання розглянемо конструкції зерноочисних сепараторів, найбільш поширених на сільськогосподарських підприємствах нашої країни.

URI: http://repository.vsau.vin.ua/repository/getfile.php/30562.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Вісник Хмельницького національного університету. Серія: технічні науки. 2021. № 5 (301). С. 99-108.
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 30562.pdf Size : 2172336 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska