The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 36763
Title: Удосконалення державного управління соціально-економічним розвитком агропродовольчої сфери в умовах активізації ЗЕД та посилення соціальної відповідальності бізнесу
Authors: Федірець О.В., Колесник Т.В., Дідур Г.І.
Keywords: державне управління, соціально-економічний розвиток, агропродовольча сфера, зовнішньоекономічна діяльність, соціальна відповідальність бізнесу.
Date of publication: 2024-07-30 14:43:36
Last changes: 2024-07-30 14:43:36
Year of publication: 2024
Summary: Вдосконалення державного регулювання розвитком агропродовольчої сфери в умовах активізації ЗЕД та посилення соціальної відповідальності бізнесу повинно здійснюватися у розрізі зв’язків «державні органи влади – професійні об’єднання аграрних суб’єктів господарювання» на державному та регіональному рівнях. Побудова ефективної системи координації інтересів аграрних суб’єктів визначається як першочерговий пріоритет державної аграрної політики. Адже роль держава полягає у створенні такого механізм, який дозволяє забезпечити максимальний рівень самоорганізації агропродовольчої сфери в межах національної економіки як сукупності компонентів, що взаємозв’язані між собою. Побудова збалансованої системи регулювання розвитку агропродовольчої сфери дозволяє забезпечити її активізацію через укладання інституційних угод в межах запропонованої структури, в якій визначені критерії державного втручання, взаємна відповідальність організацій управління соціально-економічним розвитком і межі взаємозалежності дії держави із суспільними механізмами та утвореннями. Укладанню пропонованої інституційної угоди повинен передувати ряд заходів, спрямованих на формування самодостатніх організацій – учасників запропонованої структури: активізація розвитку самоорганізації суб’єктів господарювання; формування організаційної структури управління аграрним розвитком, яка також включає об’єднання аграріїв; вдосконалення законодавчих актів в напрямку лібералізації діяльності самоврядних організацій, об’єднань аграрних суб’єктів зокрема. Формування чіткої системи взаємовідносин – важливий крок на шляху вдосконалення механізму соціально-економічного розвитку агропродовольчої сфери, який максимально враховуватиме інтереси всіх суб’єктів аграрних відносин. Такий інституційний компроміс сприятиме: підвищенню соціальної та економічної відповідальності діяльності держави та аграрних суб’єктів господарювання; формуванню інституційних зв’язків у системі державного регулювання розвитку агропродовольчої сфери; уникненню інституційних пасток, породжених опортуністичною поведінкою суб’єктів аграрного господарювання; консолідації зусиль у напрямі досягнення пріоритетів розвитку агропродовольчої сфери. Удосконалення на рівні «держава – регіон» управлінських вертикальних зв’язків доцільно забезпечити надання більшої автономії регіональним управлінням агропромислового розвитку, зокрема в частині розподілу аграрних ресурсів і застосування управлінських підходів до формування середовища розвитку агропродовольчої сфери. З цього приводу варто звернутися до зарубіжного досвіду регіонального розвитку та створити при виконавчих органах влади агентства регіонального розвитку агропродовольчої сфери. Для забезпечення високого рівня прозорості доцільно ці повноваження покласти на громадські організації, створені за ініціативою органів державної та місцевої влади.
URI: http://repository.vsau.vin.ua/repository/getfile.php/36763.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Актуальні проблеми економіки. 2024. № 1 (271). С. 114-124. DOI: 10.32752/1993-6788-2024-1-271-114-124
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 36763.pdf Size : 2065337 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska