The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 38001
Title: Інформаційний суверенітет в контексті інформаційної безпеки
Authors: Правдюк А.Л.
Keywords: інформаційний суверенітет, цифровий суверенітет, інформаційний простір, захист інформаційного простору України, інформаційна безпека, інформаційний захист, загрози, інформаційна політика.
Date of publication: 2024-11-28 12:08:16
Last changes: 2024-11-28 12:08:16
Year of publication: 2024
Summary: Статтю присвячено інформаціному суверенітету в контексті інформаційної безпеки. Визначено, що збереження інформаційного суверенітету, формування ефективної системи безпеки в інформаційній сфері є актуальною проблемою і для України, яка є об’єктом зовнішньої інформаційної експансії, маніпулятивних пропагандистських технологій та руйнівного інформаційного вторгнення. Наголошещо, що проблема самостійності прийняття рішень державою стосовно питань комунікації, інформативної сфери, правомірність поширення державного суверенітету на мережевий та віртуальний простір, створення дієвого механізму правової регуляції з урахуванням як норм національного законодавства, так і норм міжнародного права для захисту інформаційного віртуального простору від негативнихзовнішніх впливів дає підстави говорити про інформаційний суверенітет. У публікації зазначено, що національні інтереси ж повинні бути обумовлені природними правами та свободами людини і громадянина, тобто похідними від індивідуальних. Окрім цього, інформаційний суверенітет розглядається як один з фундаментальних національних інтересів, і, водночас, реалізація національних інтересів визначена як спосіб забезпечення інформаційного суверенітету. З`ясовано, що інтенсивна інформатизація всіх сфер життєдіяльності суспільства нині є одним із визначальних глобальних чинників подальшого соціально-економічного, інтелектуального та духовного розвитку людства. Водночас людство вступає в нову еру розвитку, котра може бути охарактеризована як період інформаційних воєн. Можна передбачити, що в найближчі роки ідея цифрового суверенітету стане ще більш актуальною в політичних колах, з огляду на масове впровадження високотехнологічних рішень, таких як штучний інтелект і «Інтернет речей», які мають значний інвазивний потенціал.
URI: http://repository.vsau.vin.ua/repository/getfile.php/38001.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Наукові інновації та передові технології. 2024. Вип. № 11 (39). С. 639–651. URL: http://perspectives.pp.ua/index.php/nauka/article/view/16368/16440 DOI: https://doi.org/10.52058/2786-5274-2024-11(39)-639-651
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 38001.pdf Size : 986250 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska